Rok ohnivého kohouta

banh—mi—ba Blog

Ohnivou opici, která nás provázela téměř celým rokem 2016, vystřídá dne 28. 1. znamení ohnivého kohouta. Nový lunární rok hrdého a statečného kohouta bude trvat více než jeden rok, a to až do 15. 2. 2018.

Dle čínského horoskopu je kohout popisován jako hrdé, dobrosrdečné, ale také agresivní a netrpělivé znamení. Konkrétně kohout v ohni je popisován jako laskavý a nekonfliktní. Jeho velkou předností je však píle a pracovitost. Můžeme z nadsázkou říci, že se čínské znamení kohouta charakterově podobá znamení lva z gregoriánského kalendáře. Kohout stejně jako lev, mají rádi okázalost, společnost a svůj zevnějšek. Kohout je aktivní znamení, které v sobě má nezávislého ducha.

Čínský rok ve znamení ohnivého kohouta přeje těm, kterým se doposud nedařilo najít životního partnera.  Ideální dobou pro nová setkání je jaro a pozdní léto. Je to rok, které přeje vztahům, rodině a vzájemné komunikaci.  Rok 2017 je nakloněn jak pro svatby, tak i pro zakládání rodiny. Děti narozené ve znamení ohnivého kohouta budou velmi kreativní a cílevědomé.

Letošní rok nepřeje velkým změnám. Spíše se zaměřte na dokončení toho, co jste již započali v roce minulém. Kohout má rád přehled a pořádek, proto se bude dařit těm, kterým ke své práci přistupuji svědomitě. Rok 2017 přinese nové pracovní nabídky, mnohdy takové, které bychom nikdy ani neočekávali. Větší karierní úspěchy přinese především období podzimu.

V osobním životě se bude dařit především lidem ve znamení Buvola a Krysy. Lidé ve znamení Krysy mohou potkat svého životního partnera a založit rodinu. Pro Zajíce (Kočky) to bude rok kariérně významný. Pokud se chcete posunout dál, zaměřte se na vzdělání a zajímavé nabídky, které vám přinesou nové zkušenosti.  I pro Tygry bude rok Kohouta kariérně zajímavý. Bude to rok, který může přinést povýšení. Významný postup v zaměstnání mohou očekávat především lidé ve znamení Draka, tam je štěstěna na jejich straně. V kariéře ale i v osobním životě se bude dařit Hadům. Pro Hady bude tento rok výjimečný, to co získají v letošním roce, si ponesou do dalších let. V roce Ohnivého Kohouta by si měli dávat pozor na finance především lidé ve znamení Koně. Dařit se bude naopak v oblasti jejich zájmů a hobby. Koňům s dobrodružnou povahou se doporučuje vyrazit někam na výlet, protože letošní rok přeje cestování. Komu nebudou letošní rok chybět finance, budou Kohouti. Bude se dařit v zaměstnání i businessu. Zaměřit by se ale také měli na pevná přátelství a rodinné vztahy. Opatrně hospodařit s penězi by letos měli Kozy (Ovce). Dají se totiž očekávat vyšší výdaje za rodinu a bydlení. S tím je pro mnohé kozy spjato stěhování, které může znamenat novou kapitolu života. Pro Opice může být rok Kohouta více finančně náročný. Pozor také na milostné aféry. Rok Ohnivého Kohouta je pro Opici plný zajímavých setkání. Psi by se měli vyvarovat půjčkám a neměli by být příliš důvěřivý k ostatním lidem. Pokud by chtěli Psi změnit svou práci, tak je rok Kohouta tím vhodným rokem. Komu bude přáno v uzavírání manželství a v budování pevných vztahů budou lidé ve znamení Vepře. Vepři by neměli zapomínat na odpočinek a relax. Bude dobře, když se zaměří na své stravovací návyky.

pošli to dál